Jonas en Krimpie
De moeder van Jonas is boos op haar nieuwe droogtrommel. Het lijkt wel of er een krimpmonstertje in zit, want alle kledij komt er gekrompen uit. Ook Jonas is erg teleurgesteld wanneer zijn lievelingsshirt gekrompen uit de machine komt. Hij schopt boos het deurtje dicht maar hoort dan een zielig gejammer. Er zit iets klem tussen het deurtje. Dat blijkt een slurfje te zijn van een klein krimpmonster dat meteen vriendjes wil zijn met Jonas. Jonas wil zijn mama het monstertje, dat hij de naam Krimpie geeft, tonen maar die kan het niet zien. Vanaf dat moment neemt Jonas Krimpie op sleeptouw. Of is het andersom want Jonas moet heel wat acties van het monstertje verstoppen of goedmaken. Maar sommige acties zijn dan weer erg handig of grappig. Eén ding is zeker, met Krimpie zit Jonas’ leven vol verrassingen.
Onbestaande fantasiewezens kunnen voor grappige verhalen zorgen. Zo bezorgt Krimpie Jonas een veel avontuurlijker leven dan hij gewoon was. Hij belandt voortdurend in situaties die Krimpie veroorzaakt door zijn grote honger. Dat maakt het verhaal erg grappig en heel onvoorspelbaar. Plezier verzekerd dus met dit kleine krimpmonster.
De tekst leest vlot en bestaat uit twee delen die elkaar voortdurend afwisselen: eentje voor volwassenen en eentje voor lezers met AVI M4. Zo kunnen ze samen de belevenissen van Jonas en Krimpie lezen. De volwassene leest zijn stuk, in een klein lettertype, voor en dan is het de beurt aan de jonge lezer die zelf de volgende pagina’s leest, die een groter lettertype gebruiken. Leerzaam maar tegelijk ook heel gezellig.
De illustraties sluiten mooi aan bij de tekst en zijn speels en grappig.
Een vrolijk samenleesboek over een monstertje dat alles kleiner kan maken.
Mik Ghys - maart 2025
Auteur
Brigitte Endres
Illustrator
Astrid Henn
Uitgeverij
Kluitman
Reeks
Samen lezen met Kluitman
Jaartal
2024
ISBN
9789020677300
Aantal pagina's
56
Vertaald uit
Duits
Originele titel
Joschi und das Schrumpfgeheuer
Vertaler(s)
Laura Stenekes