Handlettering doe je zo!
“Handlettering is de kunst van het letters tekenen. Het is niet hetzelfde als kalligrafie. Met kalligrafie ben je echt aan het schrijven, terwijl je met handlettering de letters tekent”.
Met deze uiteenzetting start dit leuke, inspirerende boek! Er volgt een opsomming van benodigdheden en een hele resem tips waar je inspiratie kan vinden. Dan komen de letters of fonts aan bod, gedemonstreerd in verschillende alfabetten. Vervolgens komt de uitwerking aan bod: hoe je diepte in je tekst kan uitwerken, hoe je banners en kaders kan gebruiken, hoe je woorden leuk kan combineren en tot een goede compositie kan komen, hoe je teksten extra kan laten spreken door ze in een vorm te zetten en hoe je teksten en tekeningen kan combineren. Het boek eindigt met een beschrijving van nog andere materialen die je kan gebruiken en sluit uitnodigend af met “pas het toe”!
Een inspirerend boek waarin stap voor stap wordt uitgelegd hoe je zelf de kunst van het lettertekenen kan beoefenen. Mooi en aantrekkelijk uitgegeven. Bij dit handboek hoort een werkboek, waarmee je zelf kan gaan oefenen.
Inge Umans - februari 2017
Auteur
Karin Luttenberg
Illustrator
Karin Luttenberg
Uitgeverij
Moon
Jaartal
2016
ISBN
9789048834228
Aantal pagina's
94
Prijs
€14,99