De leukste vlog!
Zwijsen, alom gekend om zijn educatieve uitgaven, lesmethodes en meer, ontwikkelde ook deze serie ‘Toneellezen’ waarbij kinderen tussen 6 en 12 jaar samen luidop een verhaal lezen in rol. De tekst bestaat telkens uit levendige dialogen.
Elk boek uit deze reeks is geschreven voor twee lezers die alle rollen op zich nemen. Expressie en inleving zijn hierbij belangrijk, waardoor het leesplezier en het lezen met intonatie bevorderd worden. Alle parameters van het spreken komen bij het luidop lezen aan bod, wat voor heel wat animo zorgt.
Bij het begin van het boek worden alle personages voorgesteld (Wie zijn wij?) en lees je nog wat handige en bruikbare tips hoe je dit boek leest (Lees eerst even dit) en waarop je moet letten bij het lezen van levendige dialogen.
Daarna lees je het verhaal in korte hoofdstukken, waardoor de lees-spanningsboog telkens goed behapbaar is voor startende lezers. Elk hoofdstuk start met een handige intro over de personages en wie welke kan lezen, plus nog enkele goede tips over hoe je je stem best gebruikt om de personages tot leven te laten komen.
In dit boek, met AVI-niveau M5, lees je het verhaal over Otis en Meilin die voor school een vlog moeten maken over henzelf en een beroemde zanger. Want in hun dorp wordt een programma opgenomen voor Tele4: ‘Zwemmen met Zangers’. Daar komen heel wat bekende zangers op af en die logeren allemaal in hotel Meerzicht. Natuurlijk gebeuren er onverwachte zaken zoals het eendje van Sara Goudsmid dat gestolen wordt door de rapper Korte Damian, maar uiteindelijk komt alles goed en hebben Otis en Meilin de beste vlog van de klas.
Diepgang, poëzie of literatuur moet je hier niet zoeken, maar wel een vlot en herkenbaar verhaal vol lekker-lees-weg-dialogen die je met plezier samen luidop leest. En voor je het weet speel je toneel op een hoogst eenvoudige wijze.
De illustraties zijn al evenmin vernieuwend of artistiek, maar verluchten het geheel op gepaste wijze.
Dit zijn duidelijk welkome boekjes in groepen waar luidop lezen aan bod komt en waar kinderen geprikkeld en gemotiveerd willen worden door een prettige vorm van samen lezen.
Eric Vanthillo - januari 2025
Auteur
Lizette de Koning
Illustrator
Andrea Kruis
Uitgeverij
Zwijsen
Reeks
Toneellezen
Jaartal
2024
ISBN
9789048753604
Aantal pagina's
111
Prijs
€16,99